Süs Bitkileri

Halen ülkemizde fidancılık 05.01.1997 tarih ve 22868 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Meyve ve Asma Çeşit/Anaç Damızlığı Fidan Üretim Materyali ve Fidanlarının Sertifikasyonuna Ait Genel Esaslar Tebliği esasları doğrultusunda yapılmaktadır.

Ayrıca 12.04.2007 tarih ve 26491 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Fidanlık, Fidelik, Süs Bitkileri ve Çiçek Soğanı üretilen Yerlerin Ruhsatlandırılmasına İlişkin Yönetmelik esaslarına göre de Fidancılık Ruhsatlandırma işlemi yapılmaktadır.

Bununla fidancılık faaliyetlerine belli bir kapasite ve kalite sağlanması amaçlanmış, ismine doğru, sağlıklı ve uzun ömürlü bahçeler tesis edilmesinin ilk aşaması olan sertifikalı fidancılığın en iyi şekilde Türk çiftçisine hizmet etmesi doğrultusunda çalışmalar yapılmıştır.
       
Göker Tarımsal olarak yukarıda bahsi geçen kanun ve yönetmelikler doğrultusunda Sertifikalı fidancılık yapmaktayız.

Özellikle bölge ve ülke çiftçimizin hizmetinde, ismine doğru, hastalık ve zararlılardan ari, uzun ömürlü, sağlıklı ve yüksek verimli bahçe tesisi konusunda sürekli çalışmaktayız.

Araştırmacı ve Geliştirmeci faaliyetlerimiz ile sürekli yeni üretim teknikleri, yeni anaç ve çeşitler üzerinde yapmakta olduğumuz çalışmalarımız ile üreticilerimize en son yenilikleri sunmaktayız.

Bu yeniliklerden ve fidancılık alanındaki en son faaliyetlerden haberdar olmak için Göker Fide internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
© Copyright Göker Tarım All Rights Reserved
Anasayfa | İletişim
Uzay Teknoloji A.Ş